Translate

6 Mart 2014 Perşembe

2159.bölüm..

irem-- naim bey,bizim temel atma törenine katılmamanızın nedeni de ..bu muydu yoksa..
naim-- biraz bu,biraz da.. necmiyi yolcu etmemiz ,etkili oldu..
geçerken,gördük...hayırlı, uğurlu olsun..

tuna-- sağolun..
ömer--  inşaatla ilgili değilim ,demiştiniz.. ne temeli attınız ki...

tuna-- irem ilgili değil,ömer bey.. kendi arazimize meslek okulu,spor kompleksi ve kütüphane yaptırıyorum.. sadun bey planı,projeyi çizdi.. üç yıl önce..abimin,kontrolünde.. mühendis arkadaşlar, inşaa edecekler.. gelecek yıl da,diğer abimin yapacağı kısım başlayacak.. inşaat onların alanı.. benim ilgim ve katkım da,maliyetle sınırlı..

ömer-- hımm,hayırlı olsun..resmi görevliyim dediniz,nasıl yaptırabiliyorsunuz o halde..
tuna-- herşey yasal.. dediğim gibi ,yeni de değil..
mal beyanında belirtilen, izinler çerçevesinde..kar amacı
gütmeyen,hayır kurumuna bağışlanacağı için yapabiliyorum.. hayalimdi.. ilkokul,ortaokul,lise..lojmanlar,sosyal tesisler ,iki öğrenci yurdu var.. bu tesis ,bittikten sonra.. birde üniversite düşünüyorum,kısmetse..

arif-- tebrik ederim de.. ne kadar birikmişiniz olursa,olsun.. öğretmensiniz,maddi yönü nasıl karşılayacaksınız.. vakfa devir edecekmişsiniz,işletmesi bile para.. kim üstlenecek..

irem--  aslında vakfın bağımsız ve çok güçlü bir bütçesi var.. ama
yine de,nakit akışı için.. bazı önlemler aldık, tabi.. mesela ;kendi şirketlerimden elde edilen kazançtan ..her ay belli bir miktar,vakfa aktarılıyor.. kira gelirleri, bağışlarla da destekleniyor. geliri vakfa aktarılacak,bir- iki projemiz daha var.. işletmesini prosefyonel birisine vereceğim..
 çiftçiyiz de, aynı zamanda.. pamuk,buğday ,mısır,yer fıstığı ve narenciye ürünlerimizden, gelir sağlanıyor.. buğday hariç.. ihraç ediyorum..tüm kazanç..hayır işlerine kullanılıyor arif bey..

ömer-- size bravo..  vakıf da,ne şanslıymış... ve anlattığınıza göre.. hayır yaptığınız ,kişilerin sayısı bayağı fazla sanırım..

irem-- (gülümsedim)  istihdam sağlamak,nitelikli eğitim ve ihtiyaç sahiplerine ,gerektiği gibi ulaşmak önemli.. vakıf, saliha hanımın.. vakfa yönelik işlerim de,vahide hanımın kontrol ve sorumluluğundadır.. büyük bir aksama yada gereklilik halinde, müdahil oluruz.
tunanın yıllardır şahsi yardımlarını,sürdürüyormuş...artık,zaman ayırmakta zorlanınca.. bir çatı altında toplamaya karar verdik ve vakfı kurduk.. vakıf gizli değilde..kurucusu olarak ben gizliyim..  anlattıklarımın aramızda kalacağına da,inanıyorum..

tabi tabi dediler.. 

Hiç yorum yok: