Translate

15 Ocak 2014 Çarşamba

2051.bölüm..

sami--dertlisiniz sanki ,vecdi bey..

vecdi-- şakaydı,beyefendi.. fevzi ve ben müfettişiyiz.. iki yıl önce üniversite de başarılı öğrencilerin,bir üst sınıfa geçmeyi hak edenleri belirlemek için.. görevlendirildik.. liste on kişiydi.. en sona,irem hanımı bıraktık..

 yüzden başka notu yok.. istihbaratımızı da,yapıp..okulunda hazırlıksız,ingilizce mülakata aldık.. tek kelimeyle, süperdi..
ama mal varlığı, evli oluşu .. üst sınıfa geçse de,fark etmez.. nasılsa çalışmaz.. diye, ön yargılı düşünmemize sebep oldu.. ihtiyacı olan bir başkasını ,imkandan yararlandırmak amacıyla.. üstüne fazlaca gittik..
sinirlense de hata,saygıszlık yapmadan.. bütün,tezlerimizi çürüttü.. ve bize  haddimizi bildirdi..  ağzımızı dahi açamadık..

irem-- estafurullah.. had bildirmek demeyelim de.. haktan bahsederken.. beni değil..maddi ve medeni durumumu göz önüne almanız..  öğretmenlik gönül işidir,ihtiyacınız da yok..  sınıf atlasanız ne olacak ki.. demenize.. sinirlenip,kendimi savunmuştum..

fevzi--(gülerek)  beyefendilerle ,görüşmenizde de.. hiç zorlanmamışsınız... tebrik ederim,gurur duydum.. meslektaş olmamızı sabırsızlıkla bekliyorum..
galip-- bende kızım..
saliha-- bende..
elizabeth-- benim, birşey söylememe gerek var mı..

irem-- (gülümsedim)yok,hepinize  teşekkür ederim..bana manevi destek ve eğitim katkıları olanları, mahçup etmediğim için mutluyum..fevzi bey..
fevzi-- umarım mutluluğunuz, hep devam eder..çünkü eğitim anlamında.. birçok kez karşılaşacağız,gibi görünüyor..
bana çeviri yaptırmıştınız,sıra bana geliyor..

saliha--(gülerek,bana baktı )irem,içinden.. ne geçiriyor tahmin edebiliyor musunuz,fevzi bey..
fevzi--evet..
saliha-- benim içinde ,benzer duygulara sahipti..
galip-- daha fazlasıdır,bence ama doğruya doğru.. hak etmiştin.değil mi ,irem..
irem-- yorum yok,galip bey..

kahkahalar atıldı..
irem-- (gülümseyerek ) hayatta herşey olabilir,karşılaşmamız da mümkün.. ben çevirinizden zevk almıştım..umarım sizde alırsınız fevzi bey..
fevzi-- alacağıma inanıyorum,irem hanım..
irem-- sağolun..

Hiç yorum yok: