Translate

11 Ocak 2014 Cumartesi

2025.bölüm..

irem-- evet,canım.. dinliyorum..

melis-- dün gece,faruk beyin geldiğini söylemiştim ya.. asıl önemli olan, içerikti.. ama siz sorsanız da ,anlatamazdım..
çünkü öyle içten.. öylesine net konuştu ki..
aşkı.. sevgisi,benimle ilgili hisleri.. kendisiyle ilgili itirafları ,hiç beklemediğimden.. utandım,kızardım..şok oldum..
benim evimde,gece yarısı ;ilk defa yanlız kalmışız, gözüme baka baka..tamamen döktü içindekileri.. söylemedik birşey bırakmadı.. ama ben ağzımı açıp,hiç birşey diyemedim..

o da,hayal kırıklığı ile.. kalkıp,gitti.. yani,ben erkek olsam.. kızın aşkından ölsem de.. bir daha, yüzüne bile bakmazdım..
 nişana kalmaz,köşke gelmez ..diyordum.. ama yanılttı beni.. ..

.. biz toplantıdayken.. vahide hanım,dil bilmediğinden.. sıkılıp,monitörü açmış.. ve konuşmalarınızı duymuş..
aşağı inerken de.. bana/bize gerekli kısımları özetledi.. sizlere çekinmeden anlatmasından,kabul ederse gelirim.. demesinden.. hem duygulandım,hem çok mahçup oldum.. haksızlık yaptığımı anladım.. saçım yapılırken ..kalp krizi geçireceğimi sandım,bir an....

kıyafet için gittiğimde.. annem-babam ve kardeşlerim evdeydi.. onlar karşılamışlar,şimdi geldik dediler..
.. sarıldık curcunayla.. ben nişanı,gitmem gerektiğini söyledim.. ah anacığım,sürpriz yapacağınıza.. haber verseydiniz sizi,karşılardım.. nasıl getirdiniz o çuvalları, dedim..

durum farklıymış,meğerse; dün öğlenden sonra.. faruk bey,annemle babamı görmeye .. Kayseriye gitmiş.... kendini tanıtıp,niyetini söylemiş.. ağırlamışlar,sohbet edilmiş..
bizimkilerde ;haberimiz var,melis  sizden zaten bahsetmişti..  karar verirsen,tanışırız..sana güveniyoruz..eğer gönlün istiyorsa.. damat adayını,biz başımızın tacı yaparız dedik.. bizimle,işin yok oğlum..kızımız bilir, melise sor demişler..

babam çok uyanıktır,yüzüme baktı.. "biz ,faruk beyi çok beğendik..ve  anlaşılıyor ki,sana da sormuş..kararın ne.. geri gidelim mii,kalalım mı "dedi.. şimdi gidecek haliniz yok ,nasılsa.. gecikiyorum.. yarın konuşuruz dedim..

irem-- iyi demişsin de.. acil durum nedir.. kriz mi geçiriyorsun,yine..
melis-- offf,irem hanıımmm.. aşkolsun ya..
irem-- (gülümsedim) mola bu,mola.. derinn bir nefes al da.. devam et..

melis-- gelirken,burada.. hiç sormadı,baskı,sitem ..ima yoktu.. gereksiz konuşmadık,annemlerle olan durumdan hiç bahsetmedi bile.. ben kararımı verdim.. ama  ya o da, beni kırarsa..diye söyleyemiyorum.. ne olur,yardım edin bana..

irem-- nasıl bir yardımdan, bahsediyorsun.. "melis seni seviyor,gece şok olduğundan konuşamamış yanlış anlama.. git,seni bekliyor "mu diyeyim..  yakışık alır mı ..
seni ve beni küçültmez mi.. gece geldiğini bildiğimizi,boşuna mı çaktırmayalım dedim.

Hiç yorum yok: