Translate

25 Aralık 2013 Çarşamba

2097.bölüm..

trafik yoğun.. radyoda çalan şarkıya eşlik ederek.. ilerlemeye çalışırken..  dikiz aynasına bakıyordum.. arkamdaki sivil arabadan,sami bey indi ve yanıma geldi.. spor giyinmiş..

sami--iyi günler..
irem--size de..
sami-- yanınıza oturabilir miyim.. konuşmak istiyorum da..
irem-- buyrun..
oturdu.. olabildiğince ilerliyoruz..
arkadaki araba da,bizi takip ediyor..

sami-- ben,söze nasıl gireceğimi ve sizin nasıl anladığınızı da bilmiyorum.. niyetim kötü değildi.. bir babanın acemiliği olarak, değerlendirin lütfen.. yalan söylemek istememiştim..

irem--  öyle değerlendirdiğim için,yanımda oturuyorsunuz sami bey..
sami-- sağolun.. nereden anladınız,sorabilir miyim.. biz oradayken,kimse gelmedi.. beni önceden tanıyan birisi mi var , iş yerinizde.. onu anlamaya çalışıyorum..

irem-- (köşkten elli metre önce,sağa sinyal verip.. yanaştım.. arkamdaki araba da.. durdu..bir sigara verdim sami beye, aldı.. yaktık.. ) sami bey,baba olarak buradaysanız..nasıl öğrendiğimin,önemi yok..  bana turgutla ilgili birşey soracaksanız,sorun.. cevap vereyim..

sami-- (gülümsedi) çalışanlarınızla ilgili,açık vermiyorsunuz..
irem-- açıkları yok ama olsaydı bile vermezdim.. onlar arkadaşlarım.. hepsiyle de çok iyi anlaşıyoruz..

sami-- belli oluyordu.. turgut bey ile ilgili ,soracağım birşey yok.. görmeye, o nedenle geldim zaten..  gece açık verdiğimi,öğrenince.. ben sabah kampüste, turgut beye ..betülün,babası olduğumu söyledim.. biliyor muş,anladığım kadarıyla.. hiç şaşırmadı çünkü..
sizden mi duydu..
irem-- (güldüm) evet.. (birisi irem hanım dedi sanki.. başımı çevirip.. karşı kaldırımda nedim beyi,tasmalarını zorlukla tuttuğu max ve tinayla görünce.. el salladım)

nedim-- iyi misiniz.. kurtlar delirdi..
irem-- (gülerek) iyiyim.. (biraz geriye çekilip,sami beyi işaret ettim elimle..) birazdan gelirim.. max,tina gidin..
nedim--peki, anladım.. koşturmaları boşuna değilmiş,demek ki..

onlar dönüp,giderken..

sami-- o bey,kim.. beni,görünce ..ne anladı,acaba..
irem-- avukatımız nedim bey.. sizi tanıdığı ve yanımda ne aradığınızı tahmin ettiği için ,gitti.. kurtlar,muhtemelen silah taşıdığınızdan dolayı.. benim, tehdit altında olduğumu sanmışlar..  siz  görmediniz ama dün yukarıdalardı..

sami-- hımm,şimdi anladım.. başkasının günahını almışım, desenize.. neyse,ben zamanınızı daha fazla almayayım.. beni affedin ve bu konuşmayı mümkünse,turgut beye söylemeyin lütfen..

Hiç yorum yok: