Translate

19 Aralık 2013 Perşembe

2091.bölüm..

mr.ronald-- beyler,irem hanım için ne diyorsunuz.. dil kapasitesi
açısından soruyorum..
mr.hector-- denenmeye değer..
mr.edward--bence de.. hangi dilleri ,ne amaçla öğrenmek istiyorsunuz..  yani,nerede kullanacaksınız.. profesyonel mi,diyorsunuz.. ihtiyacımı görecek kadar mı.. hangisi..
mr.ronald-- önce,okuduğu bölümü sorsak daha iyi olacak..

irem-- (gülümsedim) bir yıl aranın ardından,yabancı diller ingilizce bölümünde yeniden okumaya başlayacağım.. ikinci sınıfım.. fakat üçüncü sınıfa geçmem gündemde.. müfettişlerin verdiği rapor neticesinde,seviyemi ölçmek için.. yazılı ve sözlü sınava gireceğim ,bir kaç gün sonra.. Ankarada olacak..
benim asıl hedefim,öğretmenlik.. ama çalışma hayatında da,dil çok önemli.. ikinci,üçüncü ..dördüncü dilleri de.. ileri seviyede öğrenip.. kullanmak amacındayım.. herhangi bir zorunluluğum yok.. ama hırslı bir öğrenciyim.. yaptığımın en iyisi olsun,isterim..
 okulda alacağım, ek derslerin yanında.. çalışma hayatıyla beraber yüreteceğim için.. özel derslerle,kendimi geliştirmek ve alt yapı oluşturmak niyetindeydim.. mr.smith sizlerden bahsedip.. öğreneceksen,en iyisinden öğren.. mutlaka ,tanışmanı istiyorum dedi..  bbc imkanlarından faydalandırıp,yurt dışında  pratik önerisinde bulundu.. görev teklif etti..
halen ,ingilizce haberleri okuduğum.. resmi radyo yayıncısı
kuruluştan da.. çok geniş kapsamlı,uzun vadeli staj yapma imkanı sunuldu.. kadrolu olabilmem için,onun sınavına da gireceğim.. radyo ve tv kitlelere ulaşıyor.. o sektörde de var olmak, amacındayım..

mr.hector-- bravo.. nerede ve kimden öğrendin böyle..akıcı konuşmayı.kelime haznen, etkileyici.. hakimsin,hatan yok..

irem-- teşekkür ederim.. beş yaşında,ingilizce öğretmeni olacağım dediğim için.. babam ayas kolejinin ,anaokuluna gönderdi beni.. çoğunluğu ingiliz,birçok öğretmenimin emeği vardır ama liseyi bitirinceye kadar.. tüm birikimini bize aktaran.. mrs.elizabeth xxx eğitti ve öğretti.. diyebilirim..
en büyük şansım,ailem ve öğretmenimdir..

mr.ronald-- eşim demedin.. tanıdığım kadarıyla,tuna kara.. karakter olarak.. tutucuydu.. bu anlattıklarını yapabilmen için,huzurunu feda edeceksen.. bir daha düşün derim.. çünkü
öğrenmek, dingin bir ruh hali gerektirir..boşuna uğraşmayalım..

Hiç yorum yok: