Translate

10 Aralık 2013 Salı

2083.bölüm..

yasemin-- rekin ve vahide hanım geldiler,dün gece.. gayet iyilerdi.. hasret giderdik.. ilterle,ahu da uğradılar.. biraz sarsılmışlar tabi.. şimdi de..turgutla beraber,misafirlerimizi almaya gitti..

irem-- anladım..derya,sen vahide hanımı görmedin mi..
derya-- gördüm, bize de uğradılar.. biraz gecikeceğini söylemişti..
irem-- anladım.. misafirlerimiz,nasıllardı.. melis hanım..

melis-- çok ilgili,bilgili.. saygılı ve sıcaklardı..  iyi anlaştık.. otele götürdük..sohbet eşliğinde, birşeyler yedik.. memnun oldular..
sonra turgut beni, eve bırakıp gitti.. girdim içeriye.. beş dakika geçmeden,zil çaldı.. kardeşlerimdir diye, otomata basıp.. kapıyı  araladım..ayakkabılarımı silerken.. faruk bey,iyi geceler diyince..kalakaldım.. karşımda durmuş.. konuşmak için gelmiştim ama rahatsız ediyorsam,gidebilirim..dedi.. bende buyrun, kahve içerken sizi dinlerim dedim.. içtik,konuştu ve gitti..

irem-- faruk bey.. şimdi nerede..
melis-- bilmiyorum,söylemedi.. nerede kaldığı hakkında da, bir fikrim yok..
irem-- bak konuşma içeriğini sormuyor,hiç yorum da yapmıyorum.. dediklerini düşün ve karar ver.. bilmem gereken bir konu olursa.. söylersin tamam mı..
melis-- tamam..
irem-- melis hanım,samimiyetle söyledi ama faruk beyin, geldiğini bilmemizi istediğini ..sanmıyorum.. bize yetiştirdiğini,düşünmemesi için.. bu konuyu unutuyoruz,arkadaşlar .. faruk beyi,yeni görmüş olacağız.. dikkatli olun..

anlaşıldı dediler..
irem-- bedri bey,abiniz nerede.. gece ,genel hatlarıyla nasıldı..

bedri--  sıkıcı olacağını,kendimi fazlalıkmış gibi hissedeceğimi sanıyordum ama.. hiç öyle olmadı.. tanışmalarda,gergin olunur.. özgeçmiş gibi konuşulur,sorgulanır ya.. biz,çok güzel ..samimiyetle sohbet ettik.. kalıplara koymadan,herkesin birbiri hakkında  fikri oldu.. sadun bey müthiş sıcak, kültürlü ve esprili bir adammış.. abim de öyledir.. şermin hanımla ,feryal hanım da.. hiç fena değillerdi..kaan bey ve ceyda hanım..başka bir yere davetlilermiş gelemediler..
 neyse, konu konuyu açtı..  gece geç saatte,dördü .. benim de zamanımın geldiğini konuşmaya başladılar..
üstünüze vazife mi..size ne.. kendinize baksanıza ,diyemediğimden..  abime turgutun adresini yazıp,kalktım..

sabah uyandım,abim gelmemiş..  dürdane teyzeye,kahvaltı hazırlayıp.. odasına götürdüm.. yatakta,doğruldu da.. niye geldiğimi anlayamadı,kadıncağız.. dürdane teyze.. anacığıma hiç yapamamıştım da,sana kahvaltı hazırladım  dedim.. ana- oğul gibi,öpüp koklaşırken.. tuğrul yakaladı, bizi..
(kahkahalarla güldük ) 
 sonra yurda gittik,ben kıyafet değiştirdim.. turgut yemekhanede bekledi.. artık, o arada ne olduysa.. yada kimi gördüyse..bilmiyorum.. buraya gelinceye kadar.. sevincinden,sarhoş gibiydi .. bir dakika susmadı.. siz ve tuna bey..kendisini çok doğru yönlendirmişsiniz.. iyi ki,sizi dinlemiş..iyi ki,engellemişsiniz...  bende eğer aşık olursam.. kesinlikle,sözünüzden çıkmamalıymışım.. yanılmıyormuş sunuz..
ben,ne kaçırdım ..irem hanım..

irem-- (güldüm ) ana fikir; uygunluğuna inanmasanız bile.. söyleyene güvenip,iyi niyetli olduğuna inanmak sanırım.. 
bedri-- sormasaydım keşke.. 

kahkahamız,mutfağı çınlattı.. 

Hiç yorum yok: