Translate

29 Kasım 2013 Cuma

2049.bölüm..

irem-- şule hanım ,sizin gelecekle ilgili planlarınızda.. buradan gitmek konusunda,herhangi bir değişiklik var mı.. size de,ona göre..uzun vadeli  önerim olacak..

şule-- ben planlı ve kararlı oldum ama şimdi net olmayan duygular içindeyim..  işe girerken dediğim, bazı şartlar değişti..kariyerim mi,özel hayatım mı.. önceliğini tercih etmekte zorlanıyorum.. mehmet bey,evlenelim..İstanbulda istediğin yerde  çalış yada çalışma diyor.. ama benim idealimi gerçekleştireceğim yer, Ankara..
ailemle farklı olduk,sıcaklıklarını ve desteklerini hissederek çalışmak istiyorum.. çok bekledim,yaşamanın keyfini de sürmek.. hakkım diye düşünüyorum.. lakin mehmet beyi,o ortamda konumlandıramıyorum..ve  vazgeçemiyorum..
belirsizlik de ,beni çok rahatsız ediyor..
sizi yarı yolda bırakmak,yaptıklarınıza nankörlük gibi geliyor.. işimi,arkadaşlarımı.. samimiyetinizi seviyorum..
herşeyi bir kenara itip,çıktığımız yolda beraber yürüyelim desem.. yine mehmet beyle olmuyor.. buraya gel,sıfırdan başla demek.. hem haksızlık,hem de büyük özveri gerektiriyor.. belki kabul eder ama mutlu olmazsa,ben üzülürüm.. eğer öneriniz,fikirlerimin netleşmesine yardımcı olacaksa..duymayı çok isterim..

irem-- nankör değilsin.. en baştan söyledin,bende kabul ettim.. üç yerde birden olamayacağına göre ..
seni, en fazla neyin mutlu edeceğine.. karar vermem lazım.. aile her zaman, uzak olsan bile yanındadır..
bir ömürden bahsediyorsak,eşinin yanında olursun.. tunaya söylediğin tercihi yapmak ,hiç kolay değil gördüğün gibi.. ki,siz evli değilsiniz..
ama illa ailem, kariyerim diyorsan.. başarılı olursun mutlaka ..fakat
mehmet beyi harcarsın ki ;özel hayatın ,sevginin eksikliğini hep hissedersin.. yerini doldurmak ,neredeyse imkansızdır..
ben ve sevdiklerin düşüncemizi paylaşırız da.. karar senin,sizin.. netleştir bir an önce,birde aklını ben karıştırmış olmayayım..
eğer İstanbul dersen,bekir bey seni seve seve işe alır..
şule-- peki,sağolun..

irem-- sende .. yasemin hanım,sizi de duyayım..
yasemin-- (gülerek) biz,iyiyiz çok şükür.. annemle olmayı,özlemişim.. anar,otelde kalıyor.. çok çalıştığından ve çoğunlukla gezdiğinden.. fazla görüşemiyoruz..
özlesem de baskı yapamadığından,memnunum..

güldük..

Hiç yorum yok: