Translate

20 Kasım 2013 Çarşamba

2041.bölüm..

antetli kağıdıma şartları onayladığıma ve beraber çalışmaktan mutlu olacağımıza dair birşeyler yazıp imzaladım.. beklediğimi de belirttim..
dosyanın üzerine koyup,ayağa kalktım ve yasemine verdim..
irem-- faksı çekebilirsiniz.. bu konu için,şuleyi mi melis mi uygun..
görüyorsun..

yasemin-- hayırlı olsun da.. fikrim, ilter beyin daha iyi ilgilenebileceği yönünde.. diğerleri de yapabilir.. fakat.. özel ve okul hayatları nedeniyle ,akılları karışık..

irem-- anladım.. ben ilter beye başka bir iş düşünüyordum ama
senin gözlemleme imkanın oldu.. peki ,ona verelim..  o yürütsün..
otelde,yer ayırtsın ..karşılasın vs. gereken ,bağlantı konuşmalarını da yapsın..
bedri bey de,beraber kaldığı arkadaşlarını çağırsın yarına..bir görüşelim.. nedim beyin kuracağı şirketler için.. bilgili ve yetenekli elemanlar lazım.. şimdilik ilan vermeyelim de.. çevremizden bulmaya çalışalım istiyorum.. melis ve şuleye de,görev ver.. başka birşey düşünemesinler..

yasemin-- anlaşıldı.. (cristophere dönerek,güler yüzle ) sizinle tekrar sohbet etmek isterim.. çok memnun oldum,cristopher..
cris-- bende yasemin hanım..
yasemin-- sağolun..
 ( o çıktı.. bende,yaseminin yerine oturdum.. gülerek)

irem-- lütfen,beklettiğim için kusura bakmayın.. nasılsınız.. nerede kalıyorsunuz..Adanaya alıştınız mı..
cris-- (gülümseyerek) rica ederim.. iyiyim,alışmaya da başladım sayılır.. elizabeth ,otelde kalmamı istemedi.. ana okulun en üst katında,kendileri ve misafirleri için.. iki oda hazırlatmış.. kiralık ev buluncaya kadar.. orada kalıyorum.. çok rahatım.. saat beşten sonra, iki öğretmen arkadaşla.. Adanayı keşfe çıkıyoruz.. köprüyü,nehri ve portakal bahçesini gördük.. dediğin gibi, koku muhteşemdi.. biz de yabancı değiliz, biliriz.. ama bu başkaydı gerçekten..

irem--(güldüm) birde bizim bahçeleri görüp..portakalın tadına bakınca ne düşüneceksiniz,merak ediyorum.. mektup ablacığım..
hatırlamadığım doğru değildi..ben ,saçma tavrım için özür dilerim..

cris-- (gözlerinin içi,gülerek..ellerimi tuttu ) dürüstsün.. dilin söylese de.. gözlerin hatırlıyorum diyordu.. inanmamıştım zaten.. kırgınlığını üstünden atamamış,hafifletici nedeni var dediğim için.. odana çıktım..  Adanaya gelmemin imkansızlığını,yedi yaşındaki bir çocuğa.. anlayacağı şekilde anlatamadığım için.. ilişkimiz kopunca,çok çok üzüldüm.. elizabethe yazdım ve irtibatımız hep devam etti.. senden haberler verdi, bana..

Hiç yorum yok: