Translate

5 Kasım 2013 Salı

2016.bölüm..

saat dört olmuş..
yat son hızla ilerliyor.. çeşmeden ayrıldığımızdan bu yana..  şezlonglarda, güneşleniyoruz.. ben epeyce yandım.. uykum da geldi..

irem-- tunaa.. tuna.. (ona dönüp,saçını okşadım.. irkilip,açtı gözünü.. beni görünce.. derin bir nefes vererek..tekrar kapattı)canımm.. az önce konuşuyorduk.. ne çabuk uyudun..

tuna-- ufff.. dalmışım.. rüya bile gördüm...

irem-- (kalkıp,şortumu tişörtümü giydim..gülerek ) anjeliği gördüysen.. sakın anlatma..  benimde,uykum geldi .. onu söyleyecektim..  hamak çok cazip..

tuna-- (doğrulup) uyuyacaksın madem.. yatma,belin boynun ağrır..
dalmak istiyorsan,vücuduna iyi bakman lazım..

irem-- tamam çok bilmiş,tamam.. giderim kamaraya..
( havlumu katlayıp,şezlonga koydum.. )tunaa,anlatma dedim de.. çok mu etkileyiciydi ,ne bu halin.. .. bana bak,öpüldün mü yoksa.. uyandırdım diye ,yarım kalan birşeyler mi var..hıı..

tuna-- (kalkıp, şortunu..tişörtünü giydi, o da.. gülerek )  bildin..
irem-- hiii.. vay başıma gelenlerr..

tuna-- hah hah hah.. anjelik ne alaka.. rüyama girmek, ne haddine.. ben firuze hanımı gördüm ..ama rüya değil de.. yaşanmış bir olayı, hatırladım sanki.. doğru olabilir mi diye,onu düşünüyorum..

elinden tutup,gölgedeki ikili koltuğa götürdüm...
irem-- gel, anlat.. hayır olsun.. belki öyledir,olabilir yani..
herhangi birşey tetiklemiştir.. bilinç altı bu..

tuna-- (oturdu yanıma ) ben beş- altı yaşındayım..  bayrammış..
amcamla.. halamı, ziyarete gitmişiz..  eski bağ evinin ,çardağında yasinin başını okşadı,öptü..harçlık verdi.. hadi oynayın dedi bize.. kendisi halamın yanına gitti.. ama elini gördüm sadece..
firuze hanım,çok güzel bir kadındı zaten.. o genç haliyle.. portakal bahçesinden  elinde sepetle geliyordu..greyfurt,mandalina limon,portakal toplamış..
yasinle beni görünce.. bırakıverdi  sepeti.. içindekiler yere döküldü..  bize sarıldı,öptü..
 bayramla alakalı bir şeyler söylüyor da.. umurumuzda mı..
kurtulduk elinden.. dökülen meyveleri..kar topu misali,birbirimize atıyoruz..  yapmayın,canınızı yakacaksınız
ağır onlar.. sapları var derken.. bir yandan da.... yerden toplamaya çalışıyor kadıncağız..  ama biz,oyun fırsatı bulmuşuz..gülerek,devam ediyoruz..
 yasin topa vurur gibi.. golll diyerek.. ayağıyla vurdu greyfurta.. kocaman  birşeyin ,yüzüme doğru geldiğini görüyorum da.. dondum,çekilemedim.. yaprakları ,sapı var.. mutlaka bir zarar verir yani.. nasıl olduysa firuze hanım,elini (gösteriyor,aynı heyecanla ) böyle yüzüme siper etti.. ben kurtuldum da.. onun eli,kolu ağrıdı.. çizildi.. üzülüp suçlandık diye... sarılıp,birşeyim yok.. dedi bize..     senmişsin.. ben ,saçımı onun okşadığını sandım.. öyle gerçekti ki..

Hiç yorum yok: