Translate

27 Eylül 2013 Cuma

1971.bölüm..

girdik,dolaşıyoruz.. birçok çalışanı olmasına rağmen, o tanıtıyor.. .. çok geniş,aydınlık ve büyük bir yer.. gerçekten her markanın.. her ürününden örnekler,gayet muntazam raflarda dizili.. her yer pırıl pırıl..
 iç kısımda..  ithal etmeyi düşündüğüm..  kuaför malzemeleri için geniş bir bölüm ayrılmış.. koltuktan,makasa,tarağa.. fırçaya..peruğa,bigudiye föne, mizampli  makinalarına kadar.. tüm ürünler ve çeşitler  var..
camlı tezgahlara ve duvarı boydan boya kaplayan standa..albenili gelin taçları,el çiçekleri .. yüzlerce çeşit,toka tarak  dizilmiş..
 .. diğer tarafta,terlik.. gecelik- sabahlık ve
çok ünlü markaların,makyaj ürünleri bölümü var.. kevork konuya vakıf,birkaç  farklı ürünün fiyatını sordum.. hemen söyledi..

piyasayı bildiğim için,karşılaştırma imkanım olsun istedim.. % 30 luk bir fark var, genel olarak..

irem-- buradan,parekende alışveriş de yapılıyor mu kevork..

kevork--  çok nadir olarak.. tanıdıklara ,minik bir fiyat farkıyla satış ..yaptığımız da oluyor.arzu ettiğiniz bir ürün gördüyseniz.. alabilirsiniz,irem hanım..
irem-- sağolun.. konuşalım da,belki sonra bakarım..
kevork-- tabi.. odam bu tarafta..

takip ettim.. arka tarafta merdiven varmış,yukarı çıktık.. ara kattan bütün mağaza görülüyor..  odası gayet ferah.. rahat koltuğu işaret edip.. kendisi yerine geçti..

kevork-- ne içersiniz,irem hanım..
irem-- mümkünse,az şekerli kahve içerim..
kevork-- elbette..

istedi telefonla.. sigara ikram etti.. yaktı,kendisi de içiyor..

kevork-- ben,ilter beyle konuştum da.. sizin niyetinizi,sizden dinlemek isterim..
irem-- tabi.. niyetim; ithalatı yapıp, sizinle anlaşırsak var olan bu düzeni bozmadan.. sadece bu marka ,kuaför malzemelerinin satılacağı bir toptancının da,Adanada faaliyete geçmesi..
bu konudaki eksikliği giderip..  doğu,güneydoğu ve akdeniz bölgesindeki.. hatta sınırlarımız haricindeki müşterilerilere..
hizmet sunmak ve karşılığını almayı hedefliyorum..

kevork-- (masaya kollarını dayayıp,gözümün içine bakarak) anladım..  bende,kendi açımdan durumu açıklamaya çalışayım; yıllardır kaliteli ürünlerle, tüm ihtiyacı ben karşılıyorum..
ithalatçı firmayla/firmalarla sorunumuz yok.. .. para bağlamadan,onlar getiriyorlar ..ben satıyorum.karşılıklı,memnunuz..

ilgilendiğiniz ithalat için.. firmadan dün arayıp,sizin talebinizi  ve eğer çekileceksem.. sizinle anlaşmaktan vazgeçebileceklerini söylediler.. şimdi size samimiyetle soruyorum; ürün, fabrikadan direk bana.. benden,aracılar vasıtasıyla ..halka gidiyor.. neden düzenimi bozup.. sizden alayım ki.. mutlaka fiyat farkı olacak ve size ,para vermem gerekecek.. firmada,madem beni destekliyor..
kabul etmem için,bana neden gösterebilir misiniz..

Hiç yorum yok: