Translate

24 Eylül 2013 Salı

1966.bölüm..

tuna-- özel başka,iş başka.. özcan bey kesin  kurallarla,kaç kişiyi yönetiyor.. otorite zaafiyeti gösteremez... resmi işlerde,duygu olmaz..ama işten almanın da kuralı vardır..  daha önceden ihtar almıştır,mutlaka.. batu da, endişelendiğine göre.. demek ki.. biliyordu.. mesela aklıma meleği görmek için,habersiz Ankaraya gittiği ..güzide hanımın kovulmaması için, çabaladığı geliyor..

seninle ilişkileri yeni ve kazanmaya çalışıyorlar .. buna rağmen.. kapıyı da ,tek başına ve hemen açmadı farkındaysan.. önce vefalı ,başarılı olduğunu  gördüler..
risk alan.. inisiyatif kullanan,güzide hanım ve elizabethti.. şimdi de,
mr.smith destekliyor..

irem-- (yalıya,geldik.. durdurdum arabayı.. eve,bahçeye.. bakarak ) hani kutlamayı burada yapacağız ve muhtemelen kış olacak ya.. karda, gerçekten yuvarlanalım olur mu..
tuna--(gülerek) olur da,nereden aklına geldi şimdi... çok istiyorsan.. en doğal ortamda.. en güzel,temiz kar.. bize daha yakın..oraya
gideriz..

irem-- yok canım,kalsın..bürücekten yukarıya çıkmam..
(ikimizde indik.. ben çantamı,montumu aldım.. tuna birşeyimiz kalmasın diye.. arabayı,kontrol ediyor..
hava da,çok bulutlu ve durgun.. dal kıpırdamıyor..demir kapıyı açarken.. yerdeki kıpırtıyı fark ettim..eğilip ,kısık sesle) tunaa..

tuna-- neredesin....
irem-- nerede olacağım ya.. gel,doğal ortam burada da varmış..

tuna-- (yanıma gelip,eğildi o da.. asvaltta tek sıra halinde yürüyen..anne,baba ve iki minik kaplumbağayı gördü..) doğal ortam diyince.. kurt, tilki yada ceylan gördün sanmıştım..

irem-- (gülümseyerek)elimizde olan bu..ağam.. sanki getirdin de.. bahçeye almam mı dedim.. bir timsahımız,zebramız bile yok..

tuna-- hah hah hah.. tavşana ne dersin..
irem-- unut derim..  dört ayaklı olsalar dahi,istemem..
tuna-- (kapıyı itti,içeri dirdik.. kilitlerken ) tavşanların ayak sayıları değişiyor mu.. aydınlat beni..

irem-- (koluna girdim..yürürken ) iki ayaklıları da var ya,tunaa..

tuna--  hıı.. ilgim dahilinde bir konu olmayınca,aklıma gelmedi.. (dursun efendiyle,selamlaştık.. bahçeden yürüyüp..iskeleye geldik.. en uçta durduk.. boğazın gece manzarasına  bakıyoruz .. sürat teknesi de,bağlı.. hafif hafif sallanıyor.. döndü birden.. ) dursun efendi.. tekne ne zaman geldi.. kaptan nerede..

Hiç yorum yok: