Translate

16 Eylül 2013 Pazartesi

1959.bölüm..

bekir-- bizimkilerle beraber,birçok alanda.. Türk firmaları da.. katılıyormuş.. anlatılana göre.. kazanç,herkesi ihya edecek kapasitede..
 ilhaleyi, kazanırlarsa..  Kayseri-Adana arasında çalışacak yüklenici firmaya.. tedarikçi olacaklar..  ..
kazanamazlarsa  beklentileri ,şirket olarak yurt içinde inşaatçılara.. tedarikçilik yapabilmek..
seni ortaklığa dahil etmeyi..onlar istediler de,ben karşı çıktım.. inşaatçı ,altı erkeğin arasında ne işi var.. siz kendi aranızda, anlaşırsınız da.. o narin..  gürültünüze dayanamaz, dedim.. doğru muyum..

irem-- hayırlı olsun.. evet,çok iyi düşünmüşsün bekir ağa.. peki,ne istiyorsun..
bekir-- teklif verilirken, teminatları olmanı.. holdinginin adı geçecek,sadece.. para koymayacaksın ama garanti için,kazancın belgelenecek..  kazanamazlarsa.. hiç riskin yok.. dosya kapanacak..
kazanırlarsa,senin riskin yine yok.. ben bankayı sana ipotek edeceğim,ihtiyaç halinde oradan harcayacaksın.. yani bizimkilere desteği,sen vermiş  olacaksın..

.. atıl parası olan,seni karıştırmadan girecek şahıslar var ama güçlü, çalışır  holding çapında bir şirketin destekleme şartından dolayı.. ilk sana teklif ediyorum..
kabul etmezsen,çeşitli kişilere ..farklı teklifler sunacağım.. mesela onlar para koyacak.. ipotek söz konusu olmayacak..
seni zorlamıyorum.. karar sana ait.. ilişkimizi etkilemeyecek kesinlikle.. ve mustafaların.. sana yaptığım bu tekliften haberleri yok.. ben,teminat bulurum dedim.. düşün,taşın.. danış.. dönünce cevap ver olur mu..

irem-- tamam.. iyi anlamış mıyım,bir özet geçeyim sana.. ben kağıt üstündeyim.. kendi işlerim etkilenmeyecek,personelimle alakanız yok..  sen bankayı,bana ipotek ediyorsun.. kaynağa dokunmadan , şirket hesabına aktarıyor görüneceğim.. bankanı ipotek edeceksin madem.. iş bitince,sana bankayı iade edeceğime emin misin.. 

bekir-- hah hah hah.. eminim,aksini düşünmedim bile.. 

irem-- hıı.. birde benim tanıdığım bekir ağa.. kardeşi ve dostları da olsa.. bu kadar büyük bir riske..karşılığı olmadan girmez..çıkarının, ne olduğunu atladın..
iş yapıyorsak..onlar kazanırken.. denetlenmeyi,kabul edeceksem..  
benim kazancım ne olacak.. aydınlat beni.. 

bekir-- hah hah hah..   kabul edersen, söyleyeceğim.. 
irem-- bak ben sana açıkça, şu andaki ilk düşüncemi söyleyeyim.. teklifinden onur duysam da.. hiç girmemek, daha cazip..  yolum,düz ve temiz olmalı .. önümü görebilmeliyim.. çetrefilli işlerle,uğraşmak.. helede zorunlu değilsem.. başımı ağrıtır..  taktiğin,bana göre değil bekir ağa.. 

bekir-- pekii.. şartnamede.. teminat olup,destekleyen için;.. boru hattı faaliyete geçtiğinde..  toplam satıştan yüzde yada.. binde bir,hisse paylaşımı hakkı verileceği belirtilmiş..  
yani uzun vadede,tabiri caizse para basacak .. binde birden,iki yıllık.. hisse karşılığını sana vermeyi düşündüm.. güngörden kazanacağın,parada işin kaymağı olacak..  

irem-- hıh,kaymakmış..senin taşeronun olacağım.. herhangi bir aksilikte,adım 
itibar kaybedecek.. ve iki yıla razı olacağım.. ben  cevabımı hemen verebilirim bekir ağa.. 

bekir-- yok canım,verme.. 
irem--  kaymağı,tek başına yersen dokunur.. riski paylaşıyorsak,  kazancı da,yarı yarıya paylaşırız.. 10 yıllık hisse alacaksın diyelim,5 i benim.. teklifim bu.. diğer seçenek de, beni unutup... başka bir holding bulman.. .. sen düşün,taşın danış.. 
karar senin,zorlamıyorum.. ilişkimizde etkilenmeyecek kesinlikle.. 
daha alınacak intikamlar var.. sıska ve çirkin saygılar sunuyor, bekir ağa.. 

bekir-- hah hah hah.. sağol,herkese selam söyle.. iyi geceler.. 
irem-- as.. sana da bekir ağa.. ablama selamlar.. 
kapattım.. 

tuna kıs kıs gülerek..
tuna-- çok güzeldi,tebrik ederim.. 
eren-- kafa tutuşundan etkilendim.. bende tebrik ediyorum.. 
irem-- sağolun.. 
gönül-- balığın soğudu,irem.. ısıtayım onu.. 
irem-- kalsın gönül..  haberlerden başım dönmüştü zaten..  hiç iştahım kalmadı.. salata ve sufle yeter bana..

Hiç yorum yok: