Translate

13 Eylül 2013 Cuma

1958.bölüm.

irem-- (sigarayı yakmıştım ki.. telefon çaldı.. saat
22:00 ye geliyor.. ) bu da bekir beydir.. (uzanıp aldım,ahizeyi..)
bekir-- alo,eren..
irem-- iyi akşamlar bekir ağa.. aklımdan çeşitli muzurluklar geçse de.. senin ortamının uygun olmadığını düşünerek vazgeçtim.. buyur,seni dinliyorum..

bekir-- sağol.. aynen öyle.. başımı ağrıttılar,inan ki.. öncelikle.. mustafanın,güngörün,cevdetin.. necatinin ve sadun beyin selamı var..
ballandıra ballandıra anlattım.. dövünüyorlar,içeride..

irem-- (gülerek) as.. canları sağolsun.. yine toplanırız,inşallah..

bekir-- inşallah.. sen rekine ,ne ara yalıyı söyledin ki.. yarın bakmak için,geri gelecekmiş.. anar,çetini arayıp bilgi vermiş..  çetin beni aradı,ondan duydum.. trafik yoğunmuş yani.. ne dedin..özelliklerini, fiyatı biliyor mu..

irem-- ayrı yerde olduğumuzdan.. söylemeye fırsatım olmadı ama evden çıkmadan..  fiyat dahil,duyduğum özellikleri  belirttiğim.. kısa bir not yazmıştım..havaalanında, onu verdim bekir bey..
vahide hanım , planlı bir düşünce olsa ..bana bahsederdi.. sürprizi
bozmamak için,böyle bir yol izlemeyi tercih ettim..

bekir-- valla helal olsun.. komisyonu hak ettin..

irem-- sağolun  da.. ben çetin beyin imasına, gerçekten..üzüldüm ve alındım..kalabalık olmasak,seni saymasam.. burnundan getirecektim .. yine de hakkım baki..tuğba hanım da,çok üzülmüş... yarın evine,davet etti beni..
yani çetin beyin kaderi ,ağzımdan çıkacak sözlere bağlı ama vicdanım elvermiyor..  neyse uzatmayım,  netice itibariyle.. artık komisyon istemiyorum..

bekir-- ne diyeyim,haklısın.. bende çok kızdım ama olan oldu.. emin ol,burnu sürtülecek.. sen istemeden,ben hesaba yatırayım.. sorunu çözelim ,olur mu..

irem-- mecbur değilsin,bekir ağa.. karşılık beklemiyorum,hiç bir talebim yok senden.. benimle,neyi konuşacaktın.. öğrenebilir miyim..
(tuna da duysun diye,aramızda tutuyorum.. yaklaş dedim )

bekir-- mustafa,necati,sadun bey,hüseyin..güngör ve cevdet.. Baküden ,Ceyhana döşenecek petrol boru hattının.. Türkiye ayağı için.. ortak bir şirket kuruyorlar..  biz,kardeş olduğumuz için..resmi olarak katılamıyoruz.. bütçeleri de,necati ve mustafadan dolayı sağlam....  necatiye arkandayız dedik de, .. rakamlar bol sıfırlı.. anlayacağın ,yükü ben üstleneceğim..
 proje devasa,çok uluslu güçlü şirketler ..yapımı,inşaatı.. yönetimi,denetimi üstlenmiş.. ana taşeronlar,seçiliyormuş..

Hiç yorum yok: