Translate

20 Temmuz 2013 Cumartesi

1890.bölüm..

irem--(öyle kötü oldum ki ,anlatamam.. ama belli etmemeliyim diyorum devamlı ..bulantımı düşünmeden,doğal konuşmaya çalışıp.. elimi sırtında dolaştırdım) deryacığımm,duygusallığın had safhada .. seni anlıyorum da.. hadi topla kendini.. said fark etmesin.. bizden önce,onun öğrenmeye hakkı var.. bozulur bak..

vahide-- bende dedim ama kızımız inat.. irem hanım,içeri girelim de.. otursun biraz ..  titriyor..
irem--(o görmeden,elimle midem bulanıyor diye işaret ettim )  sen götür, vahide hanım.. deryacığım gözün aydın, olsun.. uğur,bereket ve huzur getirsin size..

vahide-- aminn.. deryaa..
derya-- daha kabullenemedim ki,vahide abla.. amin,irem hanım.. hepimize inşallah..

onları da gönderince.. midemdeki bulantıya,daha fazla dayanamadım.. kimsede kalmamıştı zaten.. lavoboya zor attım kendimi.

********

kıyamam derya, hamile ha..
annesi ve kendisini kıyaslamasının.. ruhi çöküntüsünün, asıl nedeni buymuş demek.. saidle arasının bozulmasından da sevinemedi tabi,aksine mutsuz..
off of.. birde tunaya biz bozulduk..

deryaya ve ilgilenenlere yalan söyledim..
 düğün, eğlence.. yapıyoruz güya,hale bak..
bu geceyi ,kazasız belasız tamamlasaydık hayırlısıyla..
midemdekilerden kurtuldum da.. elim ayağım, titriyor..

çıktım lavobodan..  koridorun sonundaki balkonu görünce,yürüdüm oraya..  kapıyı  açıp,çıktım..  yağmur kokusunu getiren, serin rüzgarı ciğerlerime doldurdum.. sakinleşmek için.. derin derin,çektim içime..
karanlıkta,trafikte ilerleyen araçların ışıkları.. ateş böceği gibi görülüyor..
gözlerimi kapatıp.. herkes için.. ayrı ayrı dilekte bulundum..  özellikle bebek için,dua ettim allaha..

etolsüz olduğumu,üşüyünce fark ettim.. balkonda fazla kaldım diyerek..  salona gitmek için.. dönüp ..hızlı ve etrafıma ilgisiz, koridoru geçtim..
 bebeklerin bulunduğu odaya bile bakmadım..  restoranın kapısını itip girmek için,elimi uzattığımda..

enis-- irem hanım,çok dalgınsınız..

irem--( başımı kaldırıp,sesin geldiği tarafa döndüm..enis bey, yan taraftaki sarmaşıkların önünde..gülerek bana bakıyor.. sakallı olmayınca,gençleşmiş sanki.. saçlar muntazam taranmış.. çok da şık.. tiril tiril ,bir takım elbise giymiş.. beyaz gömlek falan..  tokalaştık..) evet .. dalgın,sıkıntılı ve hüzünlüyüm enis bey..
sizi burada görmeyi beklemiyordum,sürpriz oldu bana.. nasılsınız..

enis-- teşekkür ederim..
 irem-- buyrun lütfen,arkadaşlarımızın düğün yemeğinde beraber olalım.. yabancı kimse yok..

enis-- sağol da, ben.. iki kişiye,borçlu hissettiğimden buradayım..  bülent beyin bebekleri olmuş ve gidiyorlarmış.. hediyemi verip,teşekkür etmek istedim.. (içini çekerek)
diğeri derya.. durumunu öğrendim de..   bazen istemesen de,gizlemek zorundasındır.. bu yalan yada karşındaki kişiyi kandırmak değildir.. beni anlıyor sunuz değil mi..

irem-- kısmen anlıyor , kısmen de hak veriyorum enis bey.. ama olay
başkasını ilgilendiriyor artık.. çiçek ve burhanın ayrıldığı yetmezmiş gibi.. bir yuva  sarsılıyor, malesef.. ve ben hiç birşey yapamıyorum.. anlasam ne olur..

enis-- anlamanızı ,kendim için istemiştim.. mesleğimi biliyor sunuz değil mi..

irem-- evet,duydum.. şalvarlı..sakallı ama samimi amca yiğenken.. saf saf ,içimi size döktüğümü düşünüyorum da.. kendime inanamıyorum..  yakın zaman öncesinde, mesleğinizi tesadüfen öğrenince.. ona da inanamadım.. şok yaşadım sayenizde.. ben hiç kolay affetmem, enis bey.. fakat,burhanda.. deryada ve sizde  birşey var..- samimiyetinizden,iyi niyetli yaklaşımlarınızdan ve zaman içinde yaptıklarınızdan.. sanırım.. -her şeye rağmen.. size güven duyuyorum ..
burhan ve derya kardeşim.. başımın üstünde, yerleri var.. size de saygım sonsuz.. ileride,nasıl düşünürüm bilmiyorum.. bey ve hanım olduk  ama sizi,çiçekçi amcam olarak görüyorum hala..

enis-- (gülümsedi ) teşekkür ederim.. öyle de kalmak isterim.. amacım kandırmak,faydalanmak vs.değildi. emin ol..
gecikiyorsun..eşin gelmeden, bir an önce konuya gireyim..
saide izahat için.. -deryayı ve görevini anlayabilsin diye..-gerekli mercilerden dökümanlar aldım..  ya sana vereyim,ona ilet.. yada onu bana çağır..
ben giremiyorum malesef..

Hiç yorum yok: