Translate

18 Temmuz 2013 Perşembe

1886.bölüm..


tuna-- bu ufak tefek,asiliklerinden değil hayatım.. şu karışma huyundan vazgeç artık..
biliyorsun; her iyi niyetli yaklaşımının sonu, iyi olmuyor.. birazda beni düşün..
güya eğlenmeye geldik..şimdi bu sinirle piste mi,çıkayım.. oturayım mı.. burayı terk mi edeyim.. sen söyle..

irem-- hiçbirisi..  bende senin için buradayım, bildiğin gibi.. gidemeyiz..
dinlemeden yargısız infaz, yapma.. karı koca arasına girmedim.. olay,benim dışımda gelişmiş..
dün gece ,önce derya ..ankesörlü telefondan beni aradı,olanı anlatıp.. işten çıkarmamı rica etti.. birisi asıl mesleğini söylemiş,kocasına .. o da araştırıp, öğrenmiş ve  sormuş..
.. derya da;  onun polis olduğunu bildiğim de dahil.. herşeyi anlatmış.. lakin said,benim bilip.. kendisinin bilmemesine çok bozulmuş..
" said beni boşayabilir,hak ettim derim.. ama anneler,maruf,tuna bey ve çalışma arkadaşlarım duyarsa kahrolurum.. burhan söyleyebildiği için,benden daha cesurmuş "dedi.. berbat bir psikoloji içinde,ölümden bahsetti.. onu teselli ve ikna edip,kapattım.. saidin, konuştuğumuzdan kesinlikle haberi yok.. sana anlatmak istemeyişimin sebebi de oydu..

said,eve gitmemiş.. mağazadayım beni bekleme demiş.. bunu duyunca.. yanlışlıkla aramış gibi ,aradım.. sarhoştu, içindekileri döküp.. "derya bana yalan söylemiş,kendimi aldatılmış hissediyorum irem hanım "dedi..  dinledim ve bazı haksız suçlamalarının doğrusunu söyledim.. düşün taşın,ne yapacağınıza karar ver /verin diyerek.. kendisine bıraktım..
ama kararın ne olursa olsun..şunu bil ki.. derya kimsesiz değil.. ona ,her zaman kapım açıktır... şimdi evine git.. derya çok kırılgandır ,büyük ihtimalle.. ona birşey olursa,seni bulurum..  dedim..

burhan evdeyken arayan saiddi  ve bana iyi ki,gece eve gitmişim.. derya çok kötüydü,zor sakinleştirdim dedi.. .. bir süre bu konuyu açmayacağını,yıprandıklarını .. biraz daha iyi olduklarından, geleceklerini  söyledi.. burhanın sesini tanıyınca da.. çiçeği zorla gelmeye ikna etmelerinin sebebi buymuş demek, diyip kapattı.. durum bu..

şimdi ne yapmak istediğine,sen karar ver.. beni suçluyorsan.. ;ya insanların keyiflerini kaçırır,durumumu zorlaştırırsın ve ben seni ömür boyu affetmem..
ya suçlasan bile ,normal davranırsın.. yada suçlamayıp.. düğüne katılırsın.. bekliyorum, beş saniyen var..

bülent-- dostumm,bizi mi bekliyordunuz.. ( arkamızdan geldiler.. çok neşeliler.. yeliz tunanın.. bülent benim koluma girdi.. piste götürüyorlar bizi..  ) eller havaya hadiii.. yelizimm.. geç karşıma..

onlar oynuyorlar diğerleri gibi,büyük bir enerji ve coşkuyla.. biz alkışlıyoruz sadece..

ela,çiğdem..beni  çekiştiriyor.. abimler tunanın kollarını kaldırıyorlar ama hevesimiz kaçtı bir kere.. o kalabalıkta.. solgun yüz ifadesiyle,deryayla gözlerimiz buluştu.. ve malesef ki,durumumuzu anladı..

tunaya yaklaşıp.. fısıldadım..
irem-- evet ?
tuna-- başka seçeneğim ,var mı ki..
irem-- hayat adil değil.. başkalarının da,benim de yoktu.. buna karışmak diyorsan.. mecburdum..
tuna--............

Hiç yorum yok: