Translate

4 Temmuz 2013 Perşembe

1866.bölüm..

said-- ben xxx bankasında havalemin gelmesini beklerken.. tesadüfen eski sevgilisinden duydum.. beni görmüyorlardı.. arkadaşına..deryanın polis olduğunu öğrenince ,terk ettiğini söyledi.. "az önce gelen said de,körkütük aşık olmuş buna.. polis ya,yabancı uyruklu ile evlenmeleri yasak.. benden sonrada.. parasını yemek için.. kapağı ona atmış.. bakmış,işler iyi..istifa edip evlenmiş.. saf kocasına ,karısının geçmişini söylesem.. acaba ne olurdu.. "dedi.. kim olduğunu bilmiyorum,görmekte istemediğimden.. derhal çıktım zaten..

irem-- ben biliyorum.. adı mehmet.. ve tüm söyledikleri yalan,iftira..
işine son verilmesi için,derhal yetkilileri arayayıp..  bunun hesabını ondan soracağım..  sevgili olup,terk etmek hayal ürünü.. erkek ego tatmininden başka birşey değil.. çünkü tüm detayları ben biliyorum..
işe yeni girdiğinde.. birkaç kez.. vahide hanımla beraber, alışması için.. bankaya gönderdim deryayı.. vahide hanımın olmadığı bir gün de,tek gönderdim.. bir daha ben gitmem diyerek,asık yüzle geldi.. meğerse mehmet bey deryaya çok beğendiğini ve arkadaş olmak istediğini söylemiş..  uzun süre bankaya bile gitmedi.. zaten çocukluktan kalma bir travması olduğundan, erkeklere güvenmiyordu.. "herkes kötü değildir.. erkekler de,iyi olabilir.. hep kaçacak mısın.. bir şans ver "diye.. çok zorladık.. yemeğe gidip ,konuşmayı kabul ettirdik..  senin deryayı görüp etkilendiğin gün,randevusu vardı.. bana seni sordu.. ve kalbim çarptı .. o bey,kim ve nereli dedi.. bende söyleyip,tanışmak arzunu aktardım.. gelemem,hele tuna beyin yanında asla olmaz.. üstelik yabancı konuşamayız bile dedi..  mehmet beyle randevusuna gitti..
yemek yedikleri yeri,kaç saat oturduklarını.. tavırlarının normalliğini.. ödedikleri parayı .. deryanın evine,hemen döndüğünü bile biliyorum..
ona güvenmediğimden değil,koruma amaçlıydı..

ertesi gün.. gerçekten iyi birisiymiş.. ilk defa bir erkeğe,yabancı
 birisine kendimi  anlattım,uzun uzun konuştuk.. ama kalbim çarpmadı.. arkadaşlıktan başka birşey hissetmedim.. fazla uzatmadan,bunu ona  da söyleyeceğim.. dedi..  gidip,açıkça anlatmış.. o da,peki..üzüldüm ama
ne zaman bir dost ve arkadaş ararsan ben buradayım.. demiş.. bu kadar..

said-- ben sizin sözünüze ve deryaya  güveniyorum.. olaylar eminim böyle olmuştur.. tavrını biliyorum,adamın sevgiliydik dediğine ihtimal vermesem de,olabilir dedim.. ama polis ,istifa demesi aklımı karıştırdı ve doğruluğu ortaya çıktı..
en yakını olan bana.. güvenip anlatmamasına inanamazken.. ... birde sizin bildiğinizi öğrenince.. yıkıldım.. kendimi değersiz hissettim.. aşkımı.. vazgeçtiklerimi.. evliliğimizi sorguladım.. dün akşamdan bu yana,berbatım.. evimiz, ev olmaktan.. eşim, eş olmaktan uzaklaştı.. kimim,neyim.. niye bu haldeyiz,nerede hata yaptım.. haksız mıyım sorularım cevapsız hala..
 derya orada,ben burada.. ne olacak şimdi.. hiiç bilmiyorum..

irem-- . ben holding kurulduğundan bu yana.. sebepleri farklı olsa da.. dinleniyor ve takip ediliyorum.. resmi ve gayri resmi.. korundum da..
kuyum da kazıldı said..  eski binadan da,komplo kurulması nedeniyle ayrıldım..  çok kötüydü,sıkıntılı zamanlar yaşadık..tabi ki,çalışma arkadaşlarımda gördüler,paylaştık ve kenetlendik.. ama deryanın ,bazı olaylara yaklaşımı ..beni uyarmaya çalışması.. ve beladan kurtarabilmesine şaşırmıştım..
hatırlarsan seninle yakınlaşamadı,uzun süre.. hep kaçtı,bekledi.. sorduğumda da,lafı geçiştirdi..
bizim açılıştan önce.. görevinden istifa etmiş..  bana da,işten ayrılmak istediğini belirten bir dilekçe yazmış.. verdi..
iyi anlaştığım bir arkadaşımı -hatta kötü gün dostumu - kaybedemezdim.. nedeni duyayım.,benden memnun değilmisin dedim.. mahçup,üzgündü.. zorla söyledi.. görevliydim,artık değilim.. ben saidi seviyorum.. evlenmeden bu sayfayı kapatmak/kapatabilmek için bekledim.  kocama karşı dürüst olmalıyım, özel hayatımda.. herşeyimi paylaşacağım insana ikili oynayamam..  beni anlayıp,dilekçemi onaylamanızı istiyorum.. dedi.. kabul etmedim..
benim öğrenme öyküm de böyle..  derya her şartta,her koşulda.. benim dostumdur.. çünkü dürüst.. ona inanıyor ve güveniyorum.. istifası,onu değiştirmedi.. beni hiç yanıltmadı,yani....
sen de,değerli bir dostsun hiç kuşkusuz.. marufu hiç karıştırmıyorum..  düşüncelerin netleşip,tavrına karar verdikten  sonra..
deryanın hayatında ;sen olsan da,olmasan da.. ben hep yanında olacağım..
bence senin kendine  ; istediğinin deryayı kaybetmek mi,..kazanmak mı olduğunu sorman lazım.. evliliğiniz,sınavda..sevginiz ve aşkınızın sizi bir arada tutmaya yetip,yetmeyeceğini zaman gösterecek.. ama deryanın niyetini en iyi sen bilirsin..  mecburiyetini ve görevin kutsallığını unutma..  kusurlu görmen seni bağlar.. onun alnı açık,başı da dik....... evi,ev.. eşi,eş yapmak senin elinde said....

said-- ............... öyle mi diyorsunuz.. eve gittiğimde,deryanın yüzüme bakacağının garantisi yok..  o zaman tamamen kaybederim.. en iyisi gitmemek..

Hiç yorum yok: