Translate

4 Temmuz 2013 Perşembe

1865.bölüm..

derya-- ............ (ağlamaklı bir sesle ) sağolun da,ben ölümü bile düşündüm bugün..  çaresizliği bildiğimi ,yaşadığımı sanıyordum ama asıl çaresizlik buymuş.. annemi,ruh halini..  katil olabilmeyi ve ölümü nasıl göze alabildiğini anladım..beni tek başına bıraktığı için.. kızıp,yavrunu düşünmedin mi.. değer miydi diyordum.. değermiş..
o,bana temiz bir gelecek için .. şans yaratmak istediğinden.. gerideki çöpü,süpürüp.. kendince fedakarlık yapmış.. 

irem-- ve -tasvip etmesek de- öyle yada böyle  yaratmış.. kendince fedakarlığına,şimdiye kadar.. ihanet etmemişsin de.. ilk krizde dağılacakmısın.. 
. çaresizlikler o kadar çeşitli ki.. 
hastalık,aldatılma.. takıntılı kadın/erkekler.. maddi imkansızlıklar.. vs.
hepsi asıl çaresizlik olabilir.. 
ayakları üstünde,dimdik duruşuna hayran olduğum.. taktir ettiğim ,sen.. 
ölümü düşünecek kadar mı.. tükendin... çok şükür,senin neyin var ki.. senden kaynaklanmayan ,bir sorun yaşıyorsun sadece.. 

derya-- (derin bir nefes alıp) moral verdiğiniz için, teşekkür ederim.. sizi de,üzdüm kusura bakmayın.. ama kendimi daha iyi hissediyorum.. 
dediklerinizi yapacağım.. 

irem-- sevindim derya.. sen iyi ol..gerisi önemli değil.. 
bu gibi durumlarda,üçüncü kişilerin olaya dahil olması.. duyurulsa dahi,işi çıkmaza sokar.. evden aramamakla,iyi yapmışsın.. 
sen  aramadın ve ben,hiç birşey bilmiyorum.. bu konuşma aramızda kalsın.. anlaştık mı.. 
derya-- anlaştık.. 
irem-- sabah olaa,hayrola.. iyi geceler hayatım.. sakın,saçmalama..
derya-- (gülerek ) peki,iyi geceler.. 


kapattı ..ben dumur olmuş vaziyette.. bir iki dakika sonra.. ahizeyi bırakmayı akıl edebildim.. 

alnımı ovarken düşünüyorum..bir yandan da.. başım korkunç ağrıyor..
kalkıp,verandanın kapısını açtım.. serin,iyotlu havayı ciğerlerime çektim.. ağır ağır.. 

deryaya bu kötülüğü yapacak.. kocasıyla arasının açılmasına
sevinecek, kim olabilir ki.. resmi görevli olduğunu bana ve güvendiğinden, banka memuru mehmet beye söylemişti sadece..  acaba said o bankayla çalışıyor da,bir şekilde bir kıskançlık mı söz konusu oldu.. günahını da almak istemiyorum ama aklıma da.. başka bir neden gelmiyor.. 

ani bir kararla.. oturup.. bir sigara yaktıktan sonra.. saidin iş yerini aradım.. üçüncü çalışta açıldı da.. ses vermedi.. 

irem-- alo,abi ? ben irem.. 
said-- (sarhoş belli ) oo,merhaba irem hanım.. 
irem-- aa,merhaba said.. ben abimi arıyordum.. yanlışlıkla senin numaranı çevirmişim,demek ki.. kusura bakma.. 

said-- estafurullah..ne kusuru.. bende sizi aramayı düşünüyordum da,geç olduğu için.. cesaret edemedim.. nasılsınız.. 

irem--  çok şükür,yorgun ama iyiyiz said.. sen nasılsın,hayırdır konu neydi.. 
said-- ben pek iyi değilim.. konu hassas ve nasıl söyleyeceğimi de bilemiyorum.. 

irem-- saidd,hastamısın.. başka bir sorun mu var.. elimden gelecek birşey varsa.. yaparım..  anlat hadi..biz artık,kardeş olduk.. çekinme lütfen.. 

said-- ............ sağolun.. ben kendimi aldatılmış hissediyorum.. derya bana geçmişiyle alakalı,herşeyi anlatmamış.. öğrenince,şok oldum.. aynı şeyi ben yapsam.. tepkiniz ne olurdu..çok merak ediyorum.. 

irem-- önce dinler,anlar ve.. empati kurardım.. sonrada kararımı verirdim said..  yaşadıkça,aynı olaylara tepkimizin farklı olmasının nedeni de bu.. verdiğim kararla da,deryaya etki etmezdim.. beni bağlardı.. karı koca arasına girmez,sakinleşip düşünmesini önerirdim..  ne demek istediğini,anladım.. birkaç cümle etmek isterim de,kimden duyduğunu söyle bana.. 

said-- dinledim,empati de kurdum ama anlayıp kabul edemiyorum karı koca arasındaki yalanlar,sırlar olmamalı.. ..ben onun eşiyim.. hakkımda bilmediği hiçbirşey yok..   gizlediği de,basit bir konu değil.. hassasiyetimi bilerek,söylememesini içime sindiremiyorum.. 
bilginin doğruluğu,kanıtlandığı için.. kimden duyduğumun, artık önemi 
kalmadı.. bir dedikoduyu gündeme getirip,karıma iftira atmadım..
iddiayı araştırıp,denilenin gerçek olduğunu gördüm.. yinede suçlamadan gelip,sordum.. evet dedi.. ben daha ne yapsaydım ki.. 

irem-- yaklaşımını taktir ediyorum said.. deryayı gerçekten seviyorsun.. ama o da,seni çok çok..çokk seviyor..inan bana.. kimden duyduğunun önemi var,lütfen söyle..

Hiç yorum yok: