Translate

29 Haziran 2013 Cumartesi

1853.bölüm..

naim--nasıl çözeceksiniz..
irem-- muhatabına sorarak.. siz kesinlikle ses çıkarmayacaksınız.. ben şuleyle konuşacağım,dinleyeceksiniz ve ne derse itiraz etmeyeceğiniz gibi.. sonrasında bu konuşma aramızda sır olarak kalacak.. rahatsız etti dediğini varsayalım.. mehmet bey ,yanına yaklaşmayacak bir daha..

mehmet-- tamam,kabul ediyorum.. ama seviyorum,hoşlanıyorum gibi bir şey söylerse.. naim beyden de,engelleme.. tavır yapıp şuleyi üzmeyeceği konusunda söz almak istiyorum..
naim-- söz,tamam.. şule değerlerine saygılıdır,asla benim onaylamadığım birisi için o kelimeleri kullanmaz..

irem-- pekii,söz verdiniz ikinizde.. şule ne derse,o olacak..tamam mı..
naim--mehmet-- tamam..

irem-- (ayağa kalktım..hakan bey,yerini verdi bana.. oturup numarayı tuşladım.. hoparlörü de açtım.. ) bu arada bende,şuleyle konuşmadım.. hastaymış,izinliymiş.. evini arıyorum.. bilmenizi isterim..

şule-- (bitkin,tıkalı burundan gelebilecek bir sesle ) aloo..
irem-- merhaba şule,ben irem.. geçmiş olsun.. hastaymışsın.. hayırdır.
şule-- merhaba irem hanım,sağolun.. hiç iyi değilim,malesef.. siz nasılsınız..
irem-- şükür,fena değiliz.. hastanedeydik kaç gündür,arayamadım.. melis üşütmüş dedi.. nasıl üşüttün ki..

şule-- ben Ankaraya gittim,bir arkadaşımın arabasıyla.. sacide hanımların yemeğinin olduğu gece.. terledik,gidinceye kadar da klima çalıştı.. yorgunluk,uykusuzluk.. birde .......... siz nereden arıyorsunuz,
hastaneden se.. kapatın,ben arayayım.. yada  hattı meşgul etmeyelim,geldiğinizde uzun uzun  konuşuruz.. acil bir durum yok nasılsa..

irem-- yok yok.. evdeyim ve yanlızım .. uzun konuşabilirsin..
aileni özlediysen,izin alsaydın ya şule.. iki günde gidilip,dönülür mü.. doyamamışsındır bile.. birde hasta olmuşsun, üstelik..

şule-- (içini çekerek ) ailemi elbette özlemiştim ama aslında mehmet bey hakkında konuşmaya gittim.. fazla uzamasın,fikirlerim netleşsin..kimseyi bekletmeyeyim istedim.. annem,babam sürprize çok sevindiler,harika bir gün geçirdik.. akşam yemekte,tam tahmin ettiğim gibi..  sizinle konuşmak istediğim bir konu var demiştim ki... babam; kesinlikle açma,duymak istemiyorum dedi..  annem ise tepki bile vermedi..
yemekten sonra,ablamla eniştem evlerine davet ettiler ..
yakın zaten,üçümüz gittik.. sordular,bende anlattım.. yorumsuz,dinlediler..
ablam seviyor musun dedi.. (mehmet bey ve naim beye baktım,pür dikkat dinliyorlar.. tuna sigara içiyor.. işaretle bende istedim.. verdi )

irem-- şulee, ne oldu.. devam etsene..
şule-- ikinci ilacı içtim de.. boğazım çok kötü.. nerede kalmıştım..

irem-- ablan seviyor musun demiş..
şule-- hı,tamam.. belirtileri söyleyim, teşhisi sen koy dedim.. eniştem ben konuşurken poloroid makina ile resmimi çekmiş..
feci utandım,görünce..  aptal aşık gibi,yüzümde bir sırıtma.. heyecanlı, gözler bir tuhaf..  dalga geçseler de.. teşhisleri doğruydu.. seviyorsun  dediler.. ikisi de bana sarılıp,kutladılar.. kutlanacak bir durum var mış gibi..

ablam tarif et,enişten çizsin ..mehmet bey,nasıl birisiymiş görmem lazım dedi.. robot resim çizebiliyormuş.. tarifime göre çizdi.. görünce şok oldum,o kadar benziyordu ki.. ağzım açık kaldı..
(içini çekerek ) resmin elimde diye yakında şarkı da söylerim artık.. verdiler çerçeveye koydum,sureti bana bakıyor şimdi.. kendisi nerede ve kimlere bakıyor kimbilir.. artık çok önemli de değil.. mehmet bey,kalbime girdiğini.. en az kendisi kadar benim de,yanıp kül olduğumu nasılsa hiç bilmeyecek..

irem-- (mehmet bey,derin bir nefes alıp.. gülerek arkasına yaslandı ) anlamıyorum şule.. neden söyle bana..

şule-- nedeni babam.. o çok değerli, benim için.. onayı olmadan,mehmet beye tamam dersem.. üzülür..ama ben  kahrolurum..
mehmet bey de,mutluluğu hak ediyor gerçekten.. nazik,düşünceli ve bana aşık olduğu belli..   asık yüzlü şuleyi,ona reva göremem..  ilgi bile duymadığımı
sanması ,beni unutması lazım... yurt dışına gitmeyi, asla evlenmemeyi.. ve hayatıma kimseyi almamayı düşünüyorum..
böyle saçma sapan bir hayat sürmektense, çok daha başka  alternatifler de geçiriyorum aklımdan..

irem-- şule,o alternatifleri duysa..vazgeçirmek için, en çok kim çırpınır..

şule-- kimse duyamayacağı için,çırpınamazlarda.. irem hanım,aramızda kalsın dememe gerek yoktu değil mi..
irem-- yoktu hayatım.. ama bana söz ver.. o saçmalıkları çıkaracaksın aklından.. tamam mı..
şule--(esnedi ) ilaç etkisini fazlaca gösterdi,sanırım... daha önce,böyle olmamıştım.. yanlış ilaç içtiysem,o saçmalığa doğru gidiyor da olabilirim..  (mırıltıyla ) hakkınızı helal edin..

kapattı.. birbirimize baktık..
mehmet-- helikopter lazım..
naim-- bulabilir misin..
mehmet-- bulurum.. değil mi,irem hanım..
irem-- evet,buluruz da..
naim--ne ilacı içti acaba.. ya zehirlendiyse.. ya yetişemezsek..

Hiç yorum yok: