Translate

17 Haziran 2013 Pazartesi

1826.bölüm..

irem-- evet ,çok tatlılar.. ben o görmeden ağladım da.. çok fırsatımız
olamadı.. gelir gelmez ameliyathaneye girdim..
bu sabah kendine geldi..

menekşe-- çabuk toparlanmış..maşallah.. yürüttük,elayla.. elini yüzünü yıkadı.. yemek yedi.. bebeklerin karnı doydu..

irem-- maşallah ama doktorları çok iyi.. bakımda süper..
menekşe-- oh oh.. üç saksı ,üç buket daha geliyor.. evleri de yok kıyamam.. gönüllere ,çiğdeme ve size paylaştırmayı düşünüyordu bülent..
irem-- (başımı çevirip koridora baktım.. çiçekçinin arkasından tuna ve bir adam geliyor )  tunanın yanında ki adam yabancı değilde,gözüm mü bozuldu nedir.. seçemiyorum..
menekşe-- uykusuzluktandır..

çiçekçi modern.. servis arabasıyla taşıyor.. saksıları oda kapısının kenar kısımlarına koydu.. buketleri de,ben koltuğun üstüne bırakmasını söyledim.. tunadan da giderken bahşişini aldı.. meğerse yanındaki çetin beymiş..

geldiler,tokalaştık.. tanıştırdım.. tuna elindeki paketi.. bizim odaya koydu.. düşünceli aşkım,midem bulanmaya başlamıştı artık açlıktan..

çetin bey ve tuna karşı koltuklara oturdular..  gözünüz aydın,nasılsınız.. vs. konuşurken.. bülent ve doktorlar çıktı odadan.. diğerleri gitti de.. bülenti ,çetin beyle tanıştırdık.. merhabalaştılar.. teşekkür etti.. oturdu yanlarına..

çetin--ben elçiyim;bekir beyin selamı var.. gelmeyi çok arzu ettiğini ama doktorların izin vermediğini iletmemi istedi.. tebrik ediyor,bülent bey..
bülent-- sağolsun.. nesi var,doktorlar niye izin vermemiş..
irem--ben Adanayla kaç gündür konuşmadım.. hiç birşeyden haberim yok..çetin bey.. bekir beye ne oldu..

çetin-- öyleymiş.. bekir bey,sizinle telefonda konuştuktan sonra..
irem doktora git dedi diyordu ki.. arabada fenalaştı,birden..acil hastaneye götürdük..  kalp damarındaki tıkanmaya.. müdahale etip,stend taktılar.. daha dün evine çıkarmışlar..

irem-- ayy,geçmiş olsunn.. içime mi doğdu nedir.. hakkını helal et dedim benn.. birkaç günde neler olmuş.. niye haber vermediniz.. gelirdim hemen..

çetin-- sadece sacideye haber ver dedi.. tatile gideceğiniz için..size özellikle haber vermemi istemedi..   mustafa ve güngör beyle konuşmuşsunuz herhalde.. sacide hanımı ararken.. onlarda oradaymış.. beraber geldiler.. 

bülent-- hangi hastane,hangi doktor ilgilendi.. çetin bey.. 
çetin-- xxx hastanesine yakındık.. girdik hemen.. kalp doktoru 
lamia (..... ) ü çağırdılar .. anjiyo yapıp.. stendi o taktı.. 

bülent-- menekşe buradasın değil mi.. 
menekşe-- tabi.. hemşireler çıkmadı ama içeri girebilir miyim.. 
bülent-- girebilirsin.. biz bir konuşalım da,geliriz birazdan.. odama
buyrun.. lütfen.. 

*********


odası da.. aynı katta.. 
 birkaç telefon görüşmesinden sonra.. durumunu anlayıp,bekir beyin evini aradı.. 

bülent-- alo.. ben doktor bülent (.... ) .. bekir bey ile görüşmek istiyorum.. ................................  önemli hanımefendi.. kendisine anlatırım.................................. ............................bekir ağaa,geçmiş olsun.. nasılsın.. ..................................................................................................
......................................................................................................................................................................... 
........................ sağolun,allah razı olsun... çok şükür iyiler.. ..............
.... .................. seni anlıyorum da,dediğim zaman kalp doktoruna gitseydin.. ..................................... .................................... ............................................................................................................................................................................................................................
iremle niye iyi anlaştığınız belli oluyor.. ikinizde inatsınız,beni söyletmekten de zevk alıyorsunuz ........................... ... (gülümseyerek ) gül bekir ağa,gül.. ameliyatlı değilsin.. faydası var,zararı yok.. ............................................................................çetin bey,geldi.. 
ve hepimiz az önce ondan duyduk..  iremle sonra konuşursunuz.. benim zamanım yok,almanyaya gitmem gerekiyor.. uçağa yetişeceğim.. 

bekir ağa beni iyi dinle.. doktorunla,başka uzman arkadaşlarımla da konuştum.. durumun muhtemelen henüz sana anlatılmamıştır.. 
 kalp damarlarının hepsinde çeşitli oranlarda tıkanıklıklar  mevcutmuş.. 
stent ve balon uygulamaları henüz çok yaygın kullanılmasa da.. lamia hanım konusunun uzmanıymış.. onu çağırmaları şansın olmuş işin açığı.. en tıkalı olan damara stendi takınca.. kendine gelmişsin.. 

anlattıklarına göre;evinde oturur,ölçülü gıda alıp..ölçülü spor yaparsan ve zararlılardan da uzak durursan.. kalbin seni -müdahale olmadan -kırk yıl götürür.. 
....................................................................................................
hah hah hah..   işlerim ,çalışanlarım.. yatırımlarım vs. diyip  vazgeçemiyorsun madem.. stresten biraz uzaklaş,bari..  
bu tempoda gidersen,en iyi ihtimalle beş yılın varmış bekir ağa.. 
benden söylemesi,tercih ve hayat senin.. kriz geçirirsen,kısa zamanda öldürür de..  çok ızdıraplı başka seçeneklerde var.. felç,bitkisel hayat gibi.. ......................................................................................................
........................................................................................................
............................................. (bir sigara yakınca.. tunada kalkıp camı açtı,çetin beyle bana da verdi ) ........................................................ ............................
...................................................................................................................
(gözleri doldu niyeyse )bir önerim var.. teknoloji ilerliyor,imkanlar da artıyor.belki yapılabilecek yeni birşeyler olabilir.. bana güvenip.. dosyayı almama izin verirsen ve  kendine bakacağına  söz verirsen ,incelerim ................................
............................................................................................................................................................................... allahtan umut kesilmez,bekir ağa..moralini yüksek tut.. egeyle efenin sünnet düğününde karşılıklı oynayacağız daha.. .....................................
amin.. iki gün sonra arar,haber veririm sana.. hoşçakal.. 
................ 

Hiç yorum yok: