Translate

18 Eylül 2012 Salı

1356.bölüm..


tuna-- halamın hesabı zaten ayrıydı.. onun narenciye geliri,yine kendi hesabına yatırılacak.. her zamanki gibi.. bağımsız ve istediğini yapmakta özgür..
tuğrulun hakkının bedeline ait banka cüzdanı ,gereklilik için.. bende..
parası yıllık vadeyle devir ediyor.. bankada güvence altında.. o da bağımsız..
eren sattı ve parasını aldı.. fakat onun da hasattan elde edilen gelirden hakkı vardı.. mügenin adına yıllık vadeli hesap açıldı.. o cüzdan da bende.. çiftliğe uğradığımızda vereceğim..

mügenin ve ufuğun.. özel sigortaları ve belli yüzdeyle para aktarılan hesapları var.. onları irem devam ettirecek.. holding hesabına geçti..

ben ve holding hiçbir üründen bir kuruş dahi almayacağız.. aktarmaların hepsini iki ay önce durdurdum.. memurum ve geçinebileceğimiz maaşım var..

yıllardır ,adil olarak paylaştırdığım.. gelirden.. kendi hakkıma düşen miktarla.. yaptığım yatırımlarla
 holding kuruldu.. ürünlerden de beslendi.. fakat ortaya çıkan durum nedeniyle ;
onlarda ve  bu hasat döneminden elde edilecek olanda, hakkınız var.. hesaplanıp..ödenecek..
holding de ve bende alacağınız kalmasın istiyorum.. maddi bir bağımız olmayacak..

ağalığı bırakıp,toprakları halama devir etmek istediğimde.. nasıl ve nereden duyulduysa..
ertesi gün birçok tanıdık,tanımadık.. okula geldi.. tacizlik derecesinde..
 kirala,hibe et.. biz ilgilenelim.. hala hanım namına dediler..
amcamın oğlu olduğunu iddia etti birisi de.. anladım ki.. huzurumuzu kaçıracaklar..   sadece o yüzden.. bırakmıyorum.. ama isteyen varsa söylemesi yeterli..

üç-dört aylık evliyken,ireme tam vekaletneme verdim.. yani benimle aynı yetkilere sahip..
ikimizde yetkimizi toprak satma amaçlı hiç kullanmadık.. kullanmayı da düşünmüyoruz.. çok çok önemli bir durum olmadığı sürece.. satılmaması için de.. gerekli düzenleme yapılıyor ,hazır
olunca size de göndereceğim..  ama  onaylayıp,onaylamamak tamamen size bağlı..

 irem de, bende.. kara sülalesi mirasından.. ,mal varlığından.. hiç bir hak talep etmiyoruz.. talimatım doğrultusunda.. nedim bey resmi olarak hazırladı/hazırlıyor..

son olarak; holding kuruluş bütçesi bendendi..  ihracata başlarken de önemli miktarda takviye yaptım.. ilk yıl vergi rekortmeni oldu.. bu yılda aday..
köşkü de,önceki büro.. bir villa ve kendi birikimiyle aldı,irem..
 son üç ayda da , tüm yatırımımı  bana iade edecek güce erişti.. mali yıl sonunda,hepsini  alacağım.. kendi kazandığı ile bütçesini yapıp.. yoluna devam edecek..benden dahi bağımsız olmak istiyor,peki dedim..
yönetim kurulunda.. eren -gönül,vahide hanım,nedim bey,kemal bey.. ahmet abi ,nermin hanım..
ve irem var..  tuğrulu dahil edemedik.. kurulduğundan bu yana..katkıları olmadığından.. ödemede yapılmadı hiçbirisine.. sadece irem yönetici-başkan maaşı aldı..

alacağım dediğim parayı.. bize hakları geçmemesi için.. gönül rızası ile.. dokuz kişi arasında paylaştıracağım..

topraklar ve ürün gelirlerinden.. kasım ayında.. holdingden de nisan ayında para alacaksınız..
hiç kimsenin kimsede.. borcu,alacağı ..vereceği..hakkı kalmayacak..

kemal bey ve nedim bey gerekli tüm belge,dökümanların kopyalarını çıkarıyor.. isteyen geçmiş beş yılı inceleyip, ibra isteyebilir..
saygımız ve sevgimiz çerçevesinde.. maddi ilişki olmadan yaşamak arzusundayız..
ama aile kavramını unutup.. benden ve eşimden yapamayacağımız konularda beklentiniz,
talebiniz olduğu taktirde.. dediklerimin hiçbir hükmü kalmaz ve herşeyden feragat ettiğime dair.. resmi belge yürürlüğe girer.. cekedimi alıp.. giderim... diyeni de-kim olursa olsun- tanımam..


ben bu kadar para ,iş.. mal,mülk bütçe.vs konuşmaktan . eşimin çalışmasından ,yana da değilim..
zorunluluklardan ve özel nedenlerden sesim çıkmıyor.. irem çok başarılı, işlerini rayına oturttuğunda.. kendini geri çekmesini isteyeceğim.. bize, tek odalı bir kulübe bile yeter.. fazlasına gerek yok..

çok uzun konuşup,sizi sıktım biliyorum.. ama bir araya geldiğimiz ve yanlız olduğumuz an az..değerlendirmek ve bilgi vermekti amacım..  anlamayan ,aklına takılan sorusu olan varsa şimdi sorsun..  birdaha kesinlikle konu edilsin istemiyorum..çünkü,çok sıkıldık ve üzüldük..

irem-- önce ben söz alayım.. iş konusunda ne kadar hırslı olsam da..özel hayatta.. fazlasıyla kanaatkarım.. tunanın söylediklerine tüm kalbimle katılıyor ve onaylıyorum.. kocam için herşeyi yapar,çalışma hayatından da  vazgeçebilirim..  ama bahadır holdingin uzun yıllar iş hayatında olmasını
istediğimizden.. gerekli düzenlemelerin yapılması lazım.. ektiklerimi biçmem için , üç-dört  yıla  ihtiyacım var.. sonrasında zamanımın çoğunu tunaya ayıracağım kısmetse..

eren-- çok da iyi olur... benim diyecek bir şeyim yok.. yeterince hırpalandınız,siz nasıl mutlu olacaksanız.. öyle yaşayın.. hiçbir hak iddia etmiyorum..  madem gönülle ortaklık düşündüler;
vereceğim dediğin paraları da,irem.. gönülün ortaklık payı olarak kullansın.. senden bir talebim yok..hakkım geçmemiştir de.. geçtiyse bile,helali hoş olsun.. para ayıracağım,hesaplayacağım diye
uğraşma..istemiyorum..

tuna-- peki,sağol..
tuğrul-- (bir sigara yaktı ) ilişiğim kesildiği halde,hala beni düşünüyorsan..ancak teşekkür edebilirim.. kurul üyesi bile değilim.. adım dahi yok.. ne hakkı,ne parası.. geç bunları.. keyfine bak,oğlum.. ihtiyacım ve talebim yok..varsa da,hakkım helal olsun..

tuna-- sağol da,yine de vereceğim.. isterseniz.. o da elanın katkı payı olsun.. yok derseniz,hesabına yatırırım..
ela-- istemem tuna.. maaşım oranında katılırım..
tuna-- tamam..

ayşe çayları getirdiğinde ,saat on buçuktu.. bizlerde sigara yaktık.. hala da istedi..  içiyoruz..

muazzez-- ne ortaklığı kuruyorsunuz irem..
irem-- eltiler ittifakı kuruyoruz hala.. holding bünyesinde,yeni bir iş kolunda..ortağım olmak istediler. bizi kapsayacağı için,ortaklığa hiç sıcak bakmadığım halde..kabul ettim..
az olsun,öz olsun.. kendi yağımızda kavrulalım diyoruz..

muazzez-- hım,anladım.. hayırlı olsun.. benim katılmamı istemiyorsun yani..

irem-- doğrusunu söylemek gerekirse ,evet.. ticaret çok riskli biliyorsunuz.. gelin olduğumdan.. o sorumluluğu almak istemiyorum..
muazzez-- tek sebebin bu olduğunu sanmıyorum..
irem-- evet,değil.. sebebi hepimiz biliyoruz.. konuyu açmayacağınızı hissediyorum ama yanılmayı da çok isterim..
muazzez--..................

ufuk-- (salona girdi ) babaa..bülent amcayla.. yasin amcalar geldii..balkondan gördüm..
tuğrul-- aç  kapıyı oğlum.. tam zamanında geldiler..
eren-- bence de..

Hiç yorum yok: