Translate

25 Ekim 2013 Cuma

2004.bölüm..

tuna-- pekii.. aylin,yasini görmüştün değil mi..
aylin-- evet..bekardı da.. niye acele ediyorsun diye.. ziyayla şakalaşıyorlardı,değil mi..

tuna-- evet..ziyanın ahı tuttu herhalde.. üç gün sonra.. eşi figeni gördü,zuhalin kuzeni o da..
 İstanbulda üniversite son sınıf öğrencisiydi.. dedeleri vefat ettiğinden , izin alıp gelmiş.. hep beraberdik..  etkilendiler, aşık oldular.. bir hafta içinde istedik,nişanlandılar ..  figen gitti.. düğün,okul bitince olacak denilmişti..
ama hafta sonunda,yasin karşılamaya.. yıldırım nikah için hazırlığını yaparak gitmiş.. hadi evlenelim diyince,figende kabul etmiş....
 hiç birimizin haberi yokken, nikahlanmışlar..
bu da,gizli bilgi.. aile büyüklerinin bu durumdan, hala haberleri yok.. ne badireler atlatıp,göstermelik bir nikahla meşrulaştırabildik..ikisini..

yasin benimle yaşıt.. figende reşitti.. bir engelleri yoktu..
 fakat birbirlerini hiç tanımadan,aniden evlenince..
hiç düşünmedikleri  sorunlar,sorumluluklar..beklentiler çıktı ortaya.. kendilerine ait,eşyaları.. evleri olamadı mesela..
evliyiz bile diyemiyor.. öyle davranamıyorlardı.. birde uzaklığın dezavantajıyla çok zorlandılar.. her an tartışmaktan, bunalmışlardı artık..
 yasin"ne aşık olduğumuzu anladık.. ne flört ettik,ne nişanlılığımızın keyfini sürdük.. bu gününüzün kıymetini bilin,evlenmek için sakın acele etmeyin.. büyü bozulmasın" diyordu ziyaya..

irem de, ondan endişeli..  o günlerin,güzelliğini yaşayın ve birbirinizi tanımak için fırsatınız olsun.. nikah, doğal sürecin sonunda.. nasılsa gerçekleşecektir.. diyor..(bana bakıp)  değil mi..

irem--(gülerek) mükemmel ifade edip,içimi okudun kocacığım..
demek istediğim buydu.. biz örnekteki kişiler gibi değiliz.. sosyo-ekonomik imkanlarımız farklı..birbirimizi anladık diyebilirsiniz ... ama  iki günde bu mümkün olmadığı gibi.. kalıplaşmış yaşantınızın.. egolarınızın da,size sorun çıkarması muhtemel.. o konuda da örneklerimiz var..
.. birde aşk konusu var ki.. çok farklı,derin.. tüm hislerin,doruğu.. ve kesinlikle bir şans.. herkese nasip olmadığına inanıyorum..
eğer  olduysanız.. hatasıyla-sevabıyla..kalp çarpıntılarını,hissederek dolu dolu  yaşamanın.. ruh eşini bulmanın değeri,herşeye bedel bence..
 zamanı geldiğini,kendiniz anlayacaksınız zaten..
işte o zaman,beraberliğinizi nikahla taçlandırın..  ölümsüz hatıralarınıza.. yenilerini ekleyerek.. aşkınızı besleyin ki.. ömür boyu,canlı kalsın..
 (ikisi de,gözlerini bana dikmiş.. dikkatle dinliyorlardı ) haddimi aştıysam,kusuruma bakmayın..lütfen..

yavuz-- yok ,estafurullah..sakın öyle düşünmeyin.
.tuna beyden de,sizden de.. feyz aldım.. konuşmalarınız,çok etkileyiciydi.. yüzük ,nikah konusunda baskı yaptığım için,kendimden utandım.. haklısınız,ilişkimiz çok yeni..ama biz bağlandık birbirimize.. (cebinden yüzük kutusunu çıkardı,elinde tutuyor ) yüzüğe ihtiyaç yok ,değil mi aylin.. denize atayım,hatırası olsun..

aylin-- bence de, yok.. ama parmağımda dururken, hatıra daha etkili olur.. nişana izin çıktı,yavuzcuğum..
yavuz-- (avucunu açıp,kutuyu koydu..ama gülüyor )sende dursun öyleyse, aylinciğim..
irem-- yavuz bey,kesinlikle anlamış.. emin adımlarla ilerliyor.. birden atağa geçip,aylinden.. "cuğum" ekini aldı bile..

aylin--tuna--yavuz-- hah hah hah..

Hiç yorum yok: