Translate

1 Ekim 2013 Salı

1977.bölüm..

tuğba--hah hah hah..  gözüm korunurken..akıl ve ruh sağlığımın bozulma ihtimali varsa.. soğanı kullanmam,irem hanım.. süt de,aynı işi görür..

irem-- aa,olur mu.. soğan candır..
tuğba--hah hah hah.. siz çok yaşayın.. soğandan konuştuğumuza,inanamıyorum..
irem-- (bir sigara yakıp) aslında derdimiz ,soğan değil tabi.. ben sizin konuşmanıza zemin hazırlıyordum.. davet sizden geldi.. buyrun,sizi dinliyorum..

tuğba-- (ikimize de kül tablası koyup,kendisi de yaktı..) ben dün için,çok üzgün ve mahçup olduğumdan özür dilemek için çağırdım sizi..  çetin beyi de,konuşacaktım ama vazgeçip ,zamana bırakmaya karar verdim..
 hastanede,birbirimize gideceğimize  söz vermemiş miydik.... arada yaşananları olmamış ,varsayıp.. sohbet edelim diyorum..

irem-- tercih ve karar sizin elbette.. yaşananları.. yok  varsayabiliyorsanız, ben uyarım.. ve tüm samimiyetimle söylüyorum.. sizin,üzülmenize..mahçup olmanıza hiç gerek yok..
o konu,muhatabımla benim aramdaki bir mesele.. haddini aşan ,bir serzenişti..  ama sayesinde bu komisyon olayına ,son noktayı koydum..
dün sizin nasıl ayrıldığınızı.. halini,tavrını.. bilmiyorum da.. sabah ben kuafördeyken.. arabayı aramış,özür dilemek için.. tunayla konuşmuş çetin bey.. niye ve nasıl söyledim,inanın bilmiyorum... saçmalamazdım ama bana ne oldu bir fikrim yok demiş..

tuğba--(içini çekerek) bana da,aynı şeyleri söyledi..
ama ben yakıştıramadığım ve hiç ummadığım için öyle çok şaşırdım ki.. içtenliğine emin olamıyorum..
iki kere buluştuk.. çok mantıklı, aklı başında .. düşünceli ve nazikti.. sevgisini ifade etti,bende gördüm ve inandım.. birbirimizden etkilendik.. dedim ya,benden cevap bile bekliyordu..
yalan söylemek istemiyorum, kalbimin kararı belli.. ama
 böyle densiz,dengesiz tavrı.. konuşmayı kabul edemem..  yeniden,başka bir toplulukta olmayacağının garantisi yok..

neyse; gelecek hafta ,çalışmaya başlıyorum.. sabah iş yerimi arayıp ,en uzak yerdeki göreve talip oldum.. altı ay yokum.. zaman herşeyin ilacı mıymış.. birde ben deneyeyim diyorum..

telefon çalınca,kalkıp koridora gitti.. bende,tabaklarımızı  aldım.. mutfağa götürdüm.. şirin,zevkli ..temiz ve düzenli..

Hiç yorum yok: