Translate

23 Haziran 2013 Pazar

1836.bölüm..

tuna-- kenan ağanın da,yiğeni oldun ama.. gidersek halama hiç bahsetme .. tuğrullara da söyleyeceğim..

irem-- (gözlerimi kısıp ) halamla ne alakası var ki.. kenan ağayı tanıyor mu... aaa.. bir gönül meselesi mi yaşadılar yoksa.. sen ,tanıyordun değil mi..

tuna-- hımm,evet de.. o beni görmemişti..tanıştırılmadık  yani..
tuğrul paşadan önce ve sonra.. kenan ağa tarafından.. bildim bileli ,halama dünürcü gelirdi..
her seferinde.. yok demiş.. adamda umudu kesip evlenmiş başkasıyla..
kii,bu arada da.. hiç görmemiş kenan ağayı..

amcam yeni öldüğü sıra,halam taziyeleri kabul ederken.. bende çiftlikten geldim..aşağısı çok kalabalıktı,görünmeden yukarıya çıktım..
 epeyce sonra,halamın yan odadan sesi gelince..odalar arasındaki minik pencereyi aralayıp,baktım..halamla,çok yakışıklı bir adam karşılıklı kahve içiyorlardı..

öncesinde nasıl konuşulduysa artık.. kenan ağa.. "zamanı değil belki ama bir şansım olabilir mi muazzez hanım "dedi.. halam da.. "hayır,kenan ağa.. benim kalbimdeki sevda ömürlük.. bir başkası asla giremez.. sizi görsem de,değişmezdi fikrim.. şimdi de değişmesine imkan ve ihtimal yok.. eşinizin vefatına üzüldüm.. başınız sağolsun.. inşallah bir başka  hanımla,yeniden mutlu olursunuz.. beni unutun,rica ederim "dedi..

kenan ağa yıkıldı adeta.. "benim sevdam da ömürlük.. ama ne yazık ki
ağayım.. mutlu olmam,hayal.. bu sayfayı kapatsam da.. yerin her zaman özel olacak benim için.. herhangi bir sıkıntın olursa.. haber ver.. beni görmene gerek kalmadan... çözerim evelallah.. allaha emanet ol" dedi ve gitti.. halamın çok ağladığını hatırlıyorum ama konu hiç ,konuşulmadı..  yani görüp,duyduğumu halam da bilmez..

irem-- vay bee.. kenan ağanın.. sevap işledin demesi ,desteklemesi bundanmış demek..
tuna-- belki,olabilir.. hadi çıkalım da,yeliz ne karar verecekse ..uygulayalım.. dinlenmek istiyorum..
irem-- tamam,canım..

**********

oda da yine bebek temizleme işlemi yapılıyordu..
tuna abimle koridorda kaldı.. ben girdim.. yeliz ayakta ,bebekler de avazı çıktığı kadar bağırıyorlar.. ela şaşırmış,koşturuyor..

irem-- sakin olunnn.. ela otur,sen.. ben yaparım..
ela-- elim ayağıma dolaştı.. valla..
irem-- ben nasıl yapıldığını gördüm,teyzesi.. (alt bezini bağladım
güzelce.. göbek bağını kaldırıp,ilaçladım ) efeciğimm,rahatladın mı canım..
aferin sana.. tulumunu da,giydirelimm..

yeliz--  benden iyi yaptın,irem.. tulum kalın,yeleği giydirmeyelim..
irem-- hemşireden öğrendim,yeliz.. yaparsın,nasılsa.. bence giydirelim,çünküü.. seni çıkarmayı düşünüyorum.. yengem taburcu ettim dedi.. moral bulursun,sende.. (elaya verdim,efeyi.. elimi yıkayacağım.. )

yeliz--( dağınıklığı topladı ) sağol hayatım.. beni düşündüğünü biliyorum ama yememiz,giymemiz.. temizliğimiz,sabit sıcaklık bile sorun bize.. mikrop alma riskini göze alamıyorum,irem.. bülentle konuştum.. yengenin dediğini de,söyledim.. sıkıldığını biliyorum da,
ne olur çıkma ..üç gün daha dayan.. burada hava soğuk.. hasta gelmesinler..üşütürlerse yine biz çekeriz dedi.. sizi esir ettim ama artık iyiyim.. siz gönül rahatlığı ile evinize gidebilirsiniz.. darılma bana olur mu..


irem-- ben seni bırakıp,gidemem.. her önlemi alıp,seni rahat ettirmeyi de garanti ediyorum.. ama içine sinmeyecek madem.. gece yine getiririm seni.. çıkalım,bir hava al.. hani koşacağım diyordun,gittiğinde eve hapis olacaksın zaten.. allah esirgesin de,bağışıklıkları güçlenir bebeklerin.. gidelim de,bana..

yeliz--(gülümsedi )  peki,iki saatliğine gidelim.. ama gece refakatçi istemiyorum..

ela-- yelizz,daha neler.. kendini zorlarsan ileride sorun yaşarsın.. ben kalırım..
irem-- önce gidelim de.. ben elimi yıkayayım.. kirli çamaşırları da,götürelim..

Hiç yorum yok: